Tarzan, klub lanových aktivit

O samostatný volnočasový klub se zaměřením na nízké lanové aktivity ze začátku nebyl valný zájem. Na jeho úvodní schůzku se přišly podívat jen dvě nové děti, které si setkání sice užily, ale v tak malém počtu to nebylo ono. Proto vedoucí rozeslali pozvánky ještě dětem ze stávajících oddílů a na další schůzce už byl počet účastníků třikrát vyšší. Děti už se tedy mohly rozdělit do dvou vyrovnaných skupin, které mezi sebou soutěžily ve zdolání připravených úkolů. Mezi stromy a kulatiny bylo napnuto lano do trojúhelníku a s pomocí opory se členové týmů dostávali na druhou stranu. Protože si děti o svých aktivitách povídají ve škole, přišlo na příští setkání už kluků deset a skupiny mohly být dokonce po pěti. V průběhu schůzek se chlapci naučili základy bezpečnosti, samostatnou stavbu lanových překážek, pomáhali při jištění svých kamarádů i uklizení a údržbě použitého materiálu. Na dětech bylo vidět, že je aktivita vyloženě baví a jejich schopnosti se při každém setkání zlepšovaly. V současné době má klub zimní přestávku. Začne se scházet opět v březnu, na který je naplánována stavba nízké lanové dráhy.

Akce se uskutečnila za finanční podpory Plzeňského kraje, děkujeme.

pk