Šachový klub Kdyně

Šachový klub letos probíhá od září do května pod vedením zkušených šachistů Zdeňka Tochora a Zdeňka Homolky st. vždy v pátek od 19.00. do 20:00 hod. Hlavním obsahem schůzek je hlavně prohloubení znalostí pravidel šachu a pochopení základních strategických a taktických způsobů vedení šachové partie. V průběhu schůzky pak šachoví „pulci“ dostávají informace o různých šachových zahájeních, jak dát soupeři mat a sám ho nedostat a hlavně zkoušejí svoje dovednosti v partiích s vedoucími nebo přímo mezi sebou.

Vedoucí je v průběhu partie upozorňují na momenty, kde mohli hrát lépe a proč a hlavně se snaží, aby mladé hráče šachy bavily. Šachová hra je složitá a není pro každého, ale kdo se naučí jí porozumět, odměnou mu budou zajímavé boje za šachovnicí, kde o výsledku rozhoduje logické myšlení i fantazie.