Otevřený klub Lezci

Volnočasový klub Lezci nabízí dětem ve Kdyni možnost bezplatného lezení na boulderové stěně, která ve městě zcela chybí. Zkušení vedoucí svolali první klub ihned po dokončení stěny a byli velmi překvapeni, kolik zvědavců se na poprvé přišlo podívat i se svými rodiči. První odvážlivce dosti překvapila skutečnost, že se nejedná o jednoduchý koníček, a i když byla jedna trasa postavena na nejnižší obtížnost, každému se hned na vrchol vylézt nepodařilo. Stěna není příliš vysoká, takže po ní mohou lézt pouze dvě děti najednou, aby se zajistila jejich bezpečnost. Postupně se děti protřídily a na lezení pravidelně dochází 7 chlapců a jen jediné děvče, které i mnohem starší kluky svou šikovností stále překvapuje. V roce 2018 bude lezecký klub volně pokračovat a v plánu je i pořízení dětských lezeckých bot, které nám aktuálně chybí a děti si nosí svoje plátěné nebo si půjčují větší velikosti od lektorů. Vzhledem k vysoké účasti starších chlapců kolem 14 let, je v plánu i případné dobudování „skalního převisu“ na stropě, přimontování ok na slaňování a zakoupení dalších chytů. Už se stavbou stávající stěny pomáhali tři šikovní instruktoři ve věku 15 let, kteří postupovali podle pokynů vedoucích. Fotky ze stavby najdete na odkazu https://photos.app.goo.gl/Md2ltyR1fHpWmyS23.

Akce se uskutečnila za finanční podpory Plzeňského kraje, děkujeme.

pk