Pionýr, z.s. – Pionýrská skupina Safír Kdyně
Google+ RSS

Plichtice 1. běh

Plichtice 1. běh

1. – 14. 7. 2018

Hlavním táborovým vedoucím je Stanislav Haas
mobil: 720 357 258
e-mail: lpt.plichtice@seznam.cz
web: plichtice.redaktor.cz

 

První táborový běh v Plichticích má tradici více než 25 let. Využívá prvních čtrnáct dní v červenci skupinovou táborovou základnu u rybníka Hnačov 25 km východně od Klatov.

Každý ročník se nese v duchu celotáborové hry, program sestavený z tematicky laděných her a nezbytné pedagogické části je obvykle doplněn o návštěvu a představení různých šermířských nebo divadelních sdružení, také ale třeba ukázky hasičského zásahu nebo práce psovodů. V nedalekém rybníku Hnačově je možné nejen koupání, ale také svezení na táborových pramicích. Spoustu fotek z minulých let najdete na webových stránkách nebo facebooku tábora. 

Náš tábor je celých 14 dní na pionýrské základně v Plichticích, která je plně vybavena. Nechybí ani vlastní hřiště na fotbal a volejbal, loděnice, stoly na ping-pong či bazén. Děti se stravují v kryté jídelně, která slouží také pro zajištění programu v případě nepřízně počasí. Základna má vlastní studnu s vodárnou, polní umývárny a sprchy s ohřevem vody a oddělené suché WC. Jezdí k nám děti od 1. do 9. třídy, které se po příjezdu rozdělí do stálých vyrovnaných skupin, ve kterých také soutěží v celotáborové hře. Jednotlivé hry jsou orientované na rozvíjení spolupráce, fyzické kondice i logického uvažování. Již několik let je cena tábora stálá: 2940 Kč, což pokrývá program, stravu a ubytování ve stanech s podsadou. Pro přihlášky kontaktujte hlavního vedoucího tábora. 

 

Tento rok jsme chtěli udělat celotáborovou hru trochu zajímavější, proto děti, které s nimi pojedou, nebudou vědět, co je čeká a nemine a nebudou se na ni ani nijak moc připravit. Tudíž už jejich kostýmy, které si připravují před táborem, budou zajímavé a určitě originální.

Objevíme se najednou v kouzelném království Donn, kde vládne spravedlivý král Scar. Království žilo v poklidu a v míru. Král vládl spravedlivě, ale to by nebylo ono, kdyby králi někdo nezáviděl. Byl to zlý čaroděj Geleborn. Chtěl zničit Scarovo království, ale zatím se na tenhle čin pouze připravoval. Scara, ač byl velmi oblíbený a šlechetný, trápila jedna věc a to ta, že nemá po boku nikoho, se kterým by se mohl podělit o starosti, ale také slasti.

Jednoho dne se vydal do Tajemného lesa, kde vládla kouzla a čáry. Žila zde zajímavá zvířata a rostly zde také léčivé rostliny. Po cestě touto krásnou krajinou narazili na rozzuřeného Trolla, který napadl králova pobočníka a hned poté se rozeběhl na panovníka. Jakmile se rozpřáhl s mečem, ozval se tajemný ženský hlas, který okamžitě zakázal jeho krok. Byla to paní lesa Miah, která se do krále hned zakoukala a on to měl úplně stejně. Král ji pozval na návštěvu do své rezidence a ona nabídku přijala. Zanedlouho se z nich stali velmi blízcí přátelé a chystali svatbu. A my všichni jsme na tu svatbu pozvaní.      

A jak to dopadne? To poznáte, když se k nám přidáte.

Plichtice – 1. běh
Plichtice – 1. běh
Plichtice – 1. běh
Plichtice – 1. běh
Plichtice – 1. běh
Plichtice – 1. běh
Plichtice – 1. běh
Plichtice – 1. běh
Plichtice – 1. běh
Plichtice – 1. běh
Plichtice – 1. běh
Sdílet na Google+
© 2011 Pionýr, z.s. – Pionýrská skupina Safír Kdyně
Vyrobilo studio WEB&DTP
informační rozcestník
administrace webu
SysEL – Systém Evidence Lidí