Vodácký tábor 2018

Není nic lepšího než horké dny strávené s kamarády u vody. Pionýrská skupina Safír Kdyně proto opět uspořádala letní vodácký tábor pro děti od 6 let, které se o prázdninách rozhodně nenudily. Na konci července společně vyrazily sjíždět řeku Ohři v úseku Kynšperk – Sokolov – Loket. Letošním tématem bylo cestování časem po boku tajemného Doktora, který je s pomocí svého časostroje přenesl například do starověké Sparty, Egypta, k Vikingům, do pravěku nebo středověku. S Kryštofem Kolombem děti pozorovaly zatmění měsíce, za socializmu se snažily sehnat džíny v Tuzexu, v pravěku překreslovaly jeskynní malby a užily si i prohlídku hradu Loket. Na závěr se stroj času trochu porouchal a přenesl děti do budoucnosti, kde se obyvatelstvo evakuuje ze zničené Země. Skupinky si tedy musely postavit vlastní raketu, aby mohly sehnat potřebné součástky a stroj času opravit. To se jim nakonec podařilo v závěrečné noční hře, která rozhodla o vítězné skupině. Vyhlášení proběhlo tradičně u slavnostního ohně a věříme, že si děti odnesly nejen pěkné ceny, ale hlavně nezapomenutelné zážitky. Celý program doplňovaly zejména hry ve vodě a časté koupání, bez kterého by to nešlo. Putovní tábor postupně navštívil tři vodácké kempy a na lodích absolvoval i další dva výlety bez náročného stěhování. Děkujeme všem účastníkům a na viděnou se budeme těšit zase příští rok v termínu 25. 7. - 4. 8. 2019 tentokrát na řece Otavě. Všechny fotografie najdete v naší fotogalerii, facebooku nebo na Rajčeti.