Pionýr, z.s. – Pionýrská skupina Safír Kdyně
Google+ RSS

Kdyňští pionýři na Ledové Praze 2018

Kdyňští pionýři na Ledové Praze 2018

O víkendu 2. - 4. února 2018 se kdyňští pionýři již podruhé zúčastnili Ledové Prahy. Do Prahy vyrazilo sedm dětí a dva dospělí. Akce poskytuje zvýhodněné vstupné do různých muzeí a jiných institucí.

Pionýři vyrazili v pátek ráno ze Kdyně autobusem, který jim díky nesrovnalostem v jízdním řádu skoro ujel. V Domažlicích přestoupili na vlak a jeli směrem Praha. Ubytovaní byli v základní škole na Praze 4. První institucí, kterou navštívili, bylo Království železnic a poté se vydali na Pražský Hrad. Poslední páteční návštěva byla v Muzeu útrpného práva, kde se nikdo z nich ani trochu nebál.

Celé sobotní dopoledne se projížděli ve výletním parníku a poznávali krásy Prahy z řeky Vltavy. Poté se byli podívat v Muzeu Karlova mostu. Odpoledne navštívili Muzeum kostek a vystavené výrobky z Lega se všem moc líbily. Následně byli v Národním zemědělském muzeu a ještě stihli navštívit Mořský svět. Večer se byli podívat na koncertě Děti dětem, kde viděli spoustu pěkných vystoupení.

V neděli navštívili festival her PragoFFest, který si užili. Po celou dobu na Ledové Praze se účastnili geocachingu, který byl zaměřený na poznání hlavního města Prahy. Odpoledne už jeli vlakem zpět domů. Ledová Praha se všem účastníkům moc líbila.

Text: Petr Dikan a Ondřej Vlček

Fotky najdete v naší galerii

Sdílet na Google+
© 2011 Pionýr, z.s. – Pionýrská skupina Safír Kdyně
Vyrobilo studio WEB&DTP
informační rozcestník
administrace webu
SysEL – Systém Evidence Lidí