Bleskový šachový turnaj „O pohár města Kdyně“

V sobotu 17. 3. 2018 proběhl v sále MKS Modrá Hvězda ve Kdyni už XXXVI. ročník bleskového šachového turnaje „O pohár města Kdyně“. Na startu letošního ročníku se už tradičně sešla velmi silná a vyrovnaná konkurence, takže se bylo na co těšit.

Na rozdíl od předchozích ročníků se ale žádné drama nekonalo, protože jeden z favoritů, domažlický Martin Vašíček, tentokrát výborně odstartoval, utekl svým pronásledovatelům, kteří se pobili mezi sebou a svůj náskok bezpečně udržel až do konce. Na dalších místech se ale urputně bojovalo a do posledního kola nastoupilo hned pět hráčů s ambicemi na stupně vítězů. V téhle loterii, kde už si svoji daň vybírala únava, byl nakonec nejšťastnější Filip Holý z oddílu Plzeň -Letná, který skončil druhý a třetí Jiří Hájek z Přeštic. Domácí hráč Zdeněk Tochor v posledním kole chyboval a propadl se jako nejlepší hráč pořádajícího oddílu PS Safír Kdyně na konečné páté místo.

Konečné pořadí na prvních pěti místech:

1/ M. Vašíček / S. Domažlice 11,5 b.

2/ F.Holý / TJ S.Plzeň-Letná 11 b.

3/ J. Hájek / ŠK Přeštice 10 b.

4/ P. Hrdlica / S. Klatovy 9 b.

5/ Z. Tochor / ŠK Kdyně 9 b.

Celý turnaj proběhl jako vždy bez problémů a v naprosté pohodě, ke které opět přispěla i netradiční osvěžovna „U odtažného šachu“ a hlavně chuť všech zúčastněných si prostě jen tak zahrát. Za to, že tato akce mohla existovat i letos, patří dík MKS Modrá Hvězda a sponzorům, kteří opět nezklamali a na tuto akci i letos věnovali ceny: MěÚ Kdyně, Dřevařským potřebám Jany Tochorové ze Kdyně, Apex Kdyně, Strojírnám Kohout, Phoenix Contact, Lehmer engineering, s.r.o., Bowling Baru Kdyně a Kdyniu Kdyně.

Bleskový šachový turnaj „O pohár města Kdyně“