Placky

Od roku 2013 mají členové našich oddílů možnost získat placku jako odměnu za prokázání určitých znalostí nebo dovedností. Vzali jsme principy z klasického získávání skautských bobříků, obměnili okruhy znalostí a dali odměně moderní formu.

Několik obecných pravidel pro získání placky mají všechny oddíly společné, ale způsob prokázání znalostí si každý oddíl může libovolně upravit.

Placky

Seznam placek

Zvířátka

Seznam a obrázky zvířat, které by každý měl poznat

Znalost těchto 36 zvířat je jednou z podmínek pro získání placky. U každého zvířete je odkaz do mezinárodní encyklopedie rostlin, hub a živočichů BioLib, kde najdete další obrázky a informace.

Rostliny

Seznam a obrázky kytiček, které byste měli znát, pokud toužíte po placce s kvítkem.

Podmínkou získání placky je znalost těchto 36 rostlin. U každé z nich je odkaz do mezinárodní encyklopedie rostlin, hub a živočichů BioLib, kde najdete další obrázky a informace.

Stromy a houby

Seznam a obrázky stromů a hub, které musí umět každý, kdo chce získat hnědou placku.

Podmínkou získání placky je znalost těchto 18 hub a 18 stromů. Kliknutím na obrázek se dostanete do mezinárodní encyklopedie rostlin, hub a živočichů BioLib, kde najdete další obrázky a informace.

Uzlování

Naprosté minimum pro každého táborníka

Základních uzlů je sice více, ale pro získání placky tato šestice stačí. U každého uzlu je odkaz na stránku s návodem, jak jej uvázat. Na stránce gord.gringo.cz toho o uzlování najdete spoustu.