Šachový oddíl

pátek 18:00–19:00

Vedoucí oddílu je Zdeněk Tochor
mobil: 724 769 487

Šachový kroužek letos probíhá od září do května pod vedením zkušených šachistů Zdeňka Tochora a Zdeňka Homolky st. vždy v pátek od 18.00. do 19:00 hod. Má v současné době 16 členů, přičemž většině je kolem deseti až jedenácti let a s královskou hrou se teprve seznamují. Proto je hlavním obsahem schůzek hlavně prohloubení znalostí pravidel šachu a pochopení základních strategických a taktických způsobů vedení šachové partie. V průběhu schůzky pak šachoví „pulci“ dostávají informace o různých šachových zahájeních, jak dát soupeři mat a sám ho nedostat a hlavně zkoušejí svoje dovednosti v partiích s vedoucími nebo přímo mezi sebou.

Vedoucí je v průběhu partie upozorňují na momenty, kde mohli hrát lépe a proč a hlavně se snaží, aby mladé hráče šachy bavily. Proto je také několikrát v sezóně uspořádán mezi členy šachového kroužku bleskový šachový turnaj s šachovými hodinami, kde si to mohou rozdat mezi sebou a na vlastní kůži si mohou vyzkoušet, jaké to je. Na nejlepší pak bude čekat soutěž se svými vrstevníky v rámci okresu.

Šachová hra je složitá a není pro každého, ale kdo se naučí jí porozumět, odměnou mu budou zajímavé boje za šachovnicí, kde o výsledku rozhoduje logické myšlení i fantazie.

Šachový oddíl